Şifremi Unuttum
Üye kayıtları durdurulmuştur. Lütfen daha sonra deneyiniz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
Kalan Süre :
Reklamı Geç

Yorum Yapılmamış

Tosun Paşa Full İzle Kemal Sunal
720p

Olay 19. yüzyıl Mısır'ında geçer. Tellioğlu ve Seferoğlu Aileleri, İskenderiye'nin en değerli yeri olan Yeşil Vadi için birbirleriyle kıyasıya bir mücadeleye girerler. Vadinin kime ait olduğuna devlet görevlileri de karar veremezler. Tellioğlu ve Seferoğlu aileleri Yeşil Vadi'yi ele geçirmek için İskenderiye'nin en büyük devlet memuru olan Daver Bey'in kızı Leyla'yı (Müjde Ar) almak için kıyasıya bir mücadeleye girerler. Daver Bey, Leyla'yı Seferoğullarına vermeye karar verir. Bu durumda Tellioğulları daha büyük bir torpil için evin uşağı olan Şaban'ı (Kemal Sunal) Kahire sarayının en hatırı sayılır ve heybetli paşası olan Tosun Paşa olarak tanıtırlar. Tosun Paşa kılığındaki Şaban Tellioğlu Ailesinin en büyük oğlu Lütfü'nün (Şener Şen) yakın arkadaşı gibi davranıp, Yeşil Vadi ve Daver Bey'in kızı Leyla'yı Tellioğullarına kazandıracağına Leyla'ya kendisi aşık olur ve her şeyi eline yüzüne bulaştırır. Sonuçta işler Arap saçına döner ve en sonunda gerçek Tosun Paşa, Kahire sarayından çıkar, gelir. Gerçek Tosun Paşa, Yeşil Vadiye el koyar ve Daver Bey'in kızını da alır. Neticede bu olaydan ötürü kellelerini bile zor kurtaran Tellioğulları hayatta kaldıklarına bile şükreder bir hale gelirler. Herkesin gözünde suçlu Şaban olur. Halbuki Lütfü kendi kazdığı kuyuya düşmüş, esas Tosun Paşa'nın varlığını bir an için unutmuştur.

  • Yönetmen Adı:Kartal Tibet
  • Oyuncular:Kemal Sunal - Şaban / Sahte Tosun Paşa Müjde Ar - Leyla Şener Şen - Lütfü Adile Naşit - Adile Ayşen Gruda - Zekiye Bilge Zobu - Merasim Kıtası Kumandanı Günfer Feray - Tellioğullarının kızı Zihni Göktay - Ruhi Ergin Orbey - Vehbi Oktar Durukan - Hakiki Tosun Paşa Akil Öztuna - Akil (Tellioğullarının Babası) İhsan Bilsev - Mülayim Tuncay Gürel - Bekir (küçük enişte) Oya Aydonat - Tellioğullarının kızı Filiz Toprak - Tellioğullarının kızı Sıtkı Akçatepe - Sıtkı (Seferoğullarının Babası) Mürüvvet Sim - Rukiye Cevdet Arıkan - Suphi Tevfik Şen - Seferoğlu Ata Saka - Seferoğlu Mete Sezer - Daver Bey Yasemin Esmergül - Dadı Arap Celal - Çığırtkan Akif Kilman - Seferoğlu Ayten Erman - Seferoğlu Nevin Güler - Seferoğlu Vikisöz'de Tosun Paşa (film, 1976) ile ilgili sözleri bulabilirsiniz.
  • Yapımcı:Ertem Eğilmez
  • Tür:KEMAL SUNAL FİLMLERİ
  • Yapım Yılı:1977
  • Senaryo: Yavuz Turgul
  • Orjinal İsim:Tosun Paşa Full İzle Kemal Sunal
  • Etiketler:, , , ,

Benzer Filmler

HD Kemal Sunal Filmleri

KEMAL SUNAL FİLMLERİ HEPSİ YEP YENİ LİNKLER YENİ ARAYÜZLE BERABER DAHA HIZLI BİR ŞEKİLDE İZLEYİN Copyright © 2014 — 2016 www.hdkemlasunalfilmleri.info 5651 sayılı kanuna göre içerik sağlayıcıdır. Sitemizdeki videolar youtube,vk mailru gibi sitelerden alınmaktadır. Sitemizde yer alan videolardan herhangi bir telif hakkına ihlal ettiğini düşünüyorsanız, bize iletişim sayfası veya info@hdkemalsunalfilmleri.info adresinden gerekli yasal belgelerle müracaat etmeniz halinde 3 iş günü içerisinde söz konusu içerik kaldıralacaktır
sinema